Як формуються
харчові звички
Як ти, напевно, вже здогадуєшся, ми поговоримо про те, як формується харчова поведінка. Багато в чому вона залежить від звичок і правил, засвоєних ще в дитинстві.
Нагадаю, що в день ти приймаєш безліч рішень, пов'язаних з їжею.
В одному експерименті люди оцінювали кількість таких рішень, у середньому, як 15. У той час, як реально їх набиралося 219. Дивно, як багато всього відбувається несвідомо. При цьому самі по собі звички й автоматичні реакції - ні погані, ні хороші. Часто вони формуються під час адаптації до нових умов і роблять твоє життя простішим. Наприклад, допомагають менше думати і витрачати сил там, де це можливо, і звільняють ресурси для чогось важливішого і цікавішого. Але не завжди ця блага мета досягається по-розумному, на жаль.
Тепер давай розберемося, які бувають харчові сценарії і до чого тут дитинство.
Є таке жартівливе поняття
«Доїдати все»

На жаль, за жартівливим поняттям із дитинства ховається справжня проблема. Потрібно тільки завжди все доїдати до кінця. Ця усталена звичка не дає тобі зупинитися, поки на тарілці залишається їжа, навіть коли вже відчувається ситість.Це стає проблемою, тому що ти перестаєш покладатися на природну систему голоду і насичення.

До лав чистих тарілок часто потрапляють ті люди, яким у дитинстві говорили щось на кшталт: "Доки все не з'їси - з-за столу не вийдеш", "Їжу викидати погано", "Не засмучуй маму, вона старалася, готувала". Можливо, тобі знайомі ці фрази
Пам'ятай, що нічого з перерахованого не є причиною їсти, якщо тобі не хочеться.

Задачею, кожної людини- є виявити патерни поведінки, на основі яких ти дієш. Уважно розглянути фундамент твоєї системи харчування і розібратися, які цеглинки хочеться залишити, а які - замінити і дати простір новим здоровим звичкам.
Дослідження на тему:
Mindless Eating: The 200 Daily Food Decisions We Overlook
Parental Influence on Eating Behavior
Parental pressure, dietary patterns, and weight status among girls who are "picky eaters"
Diet quality, nutrient intake, weight status, and feeding environments of girls meeting or exceeding the American Academy of Pediatrics recommendations for total dietary fat
Emotional and instrumental feeding practices of Dutch mothers regarding foods eaten between main meals