6 міфів, які треба усвідомити!
Голодування - ефективний спосіб схуднення
Зовсім відмовлятися від їжі категорично не можна. Голодування може викликати стрес, проблеми з травним трактом, погане самопочуття, запаморочення та втому. До того ж, через певний час, ймовірно, відбудеться зрив і тоді організм буде в екстреному режимі поповнювати дефіцит жирів та елементів, що навпаки приведе до зайвої ваги.
Замість голодування краще повноцінно, збалансовано харчуватися.
Щоб схуднути, не можна їсти жири
Жири необхідні людині, адже вони приймають участь у багатьох процесах організму та забезпечують запас енергії.
Більше того, без жирів тіло людини не може засвоювати жиророзчинні вітаміни та синтезувати гормони, але не слід забувати, що жири повинні бути правильними. Відмовтеся від готових соусів, магазинної випічки, чіпсів, тощо.
Краще додайте до свого раціону продукти з перевіреним складом - наприклад, які містять гарбузову чи лляну олію. Таким чином можна забезпечити необхідну кількість жирів, не забруднюючи організм шкідливими продуктами.
Соки, морси і компоти є корисними
Усі ці напої містять цукор, який миттєво підвищує рівень глюкози у крові. Це може бути небезпечним для людей з проблемами вуглеводного обміну - інсулінорезистентність, цукровий діабет, тощо. Відмовтеся від соків, лимонадів.
Краще звернути увагу на натуральні чаї або настої з трав. Восени можна додавати у напої імбир та спеції, щоб підтримати імунітет.
Від фруктів можна потовстіти
Зайва вага з’являється не від конкретних продуктів, а від кількості з’їденого, в тому числі і фруктів. Прихильники ЗСЖ запевняють, ніби фруктоза відкладається у жир через печінку.
Метаболізм фруктози відрізняється від глюкози, але також є механізми конвертації у вуглекислий газ, АТФ, глюкозу і лактат, і тільки при переїданні може початися процес виробництва жирової тканини.
Саме тому важливо не зловживати фруктами, втім, самі по собі вони не є причиною зайвої ваги.
Ймовірність отримати надлишок фруктози з солодкої газованої води або печива є набагато вищою, адже при рекомендованій добовій нормі у 50-60 г, у фруктах міститься 6-9 г фруктози у 100 г, а в солодкій газованій воді - 25 г в 1 банці.
Не можна їсти солене, гостре, кисле, краще не додавати у їжу сіль та приправи
Споживання солі потрібно контролювати. Рекомендована норма - 5-6 г на добу.
Взагалі їжа повинна бути смачною і приносити задоволення. Інакше будь-яка дієта так і залишиться одноразовим експериментом і ніколи не стане основою здорового раціону.
Наприклад, здавна відома квашена капуста - про її користь написана не одна стаття. Просто пам’ятайте, що усе добре в міру.
Здорове харчування – це дорого
Здорове харчування можна будувати навколо малого бюджету. Іноді ковбаса, хліб і майонез, щоб зробити бутерброди, будуть коштувати дорожче, ніж філе птиці, яке можна правильно замаринувати й спекти корисну бастурму, що стане альтернативою будь-якій промисловій ковбасі чи шинці.
Є продукти, які можна замінити дешевшими відповідниками. Замість кіноа можна взяти гречану крупу, замість насіння чіа – льон, дорогі горіхи замінити на доступне насіння гарбуза чи соняха.
Здорове харчування – це необовʼязково лосось чи авокадо на щодень. Це можуть бути хек, курячі гомілки, субпродукти, що також є білковими продуктами. Головне зберігати правильний баланс, і тоді самопочуття буде прекрасним.
Люба, завжди вибирайте себе, своє самопочуття та насолоджуйтесь від здорового харчування без розповсюджених міфів.
Друже, існує незліченна кількість джерел інформації, які надають поради щодо здоров’я та харчування, але, на жаль, деякі з них дають неповну чи некоректну інформацію, що створює підґрунтя для міфів про харчування.
Dietary carbohydrate intake and mortality: a prospective cohort study and meta-analysis
A randomized trial of classical and medium-chain triglyceride ketogenic diets in the treatment of childhood epilepsy
Ketogenic dietary therapies for the treatment of epilepsy
Optimal clinical management of children receiving dietary therapies for epilepsy: Updated recommendations of the International Ketogenic Diet Study Group
Use of the modified Atkins diet for treatment of refractory childhood epilepsy: a randomized controlled trial
Incidence and Characteristics of Kidney Stones in Patients on Ketogenic Diet: A Systematic Review and Meta-Analysis
Lower carbohydrate diets and all-cause and cause-specific mortality: a population-based cohort study and pooling of prospective studies
Effects of low-carbohydrate diets v. low-fat diets on body weight and cardiovascular risk factors: a meta-analysis of randomised controlled trials
Diet and the evolution of human amylase gene copy number variation
Convergent adaptation of human lactase persistence in Africa and Europe
Phylogenetic analysis of the evolution of lactose digestion in adults
Long-term effects of a Palaeolithic-type diet in obese postmenopausal women: a two-year randomized trial
How GMOs Are Regulated in the United States
Environmental impacts of genetically modified (GM) crop use 1996–2018: impacts on pesticide use and carbon emissions
GMOs in medicine and research
The New Food Fights: U.S. Public Divides Over Food Science
Extreme opponents of genetically modified foods know the least but think they know the most
Modifying attitudes about modified foods: Increased knowledge leads to more positive attitudes