Основні
правила харчування
Як твій настрій? Готова вирушити у захоплюючу подорож?

Наш відділ задротів дійсно дуже старався, щоб розкрити лише цікаві теми та підкріпити їх дослідженнями. Ми дуже раді, що тебе цікавить тема харчування, адже це одна із фундаментальних складових для здорового тіла.
Правильне харчування – це один з основних фундаментів, на якому будується здоров’я і це відомо багатьом. Правильне вживання «хорошої» їжі здатне запобігти безлічі проблем і вирішити існуючі.
В організації правильного харчування існує дуже багато різноманітних нюансів і тонкощів, повністю осягнути і зрозуміти які можна тільки з часом. Тим не менш, є ряд основних правил, що становлять основу правильного харчування, дотримання яких є важливим.
Якщо ти підозрюєш у себе розлад харчової поведінки,ти можеш пройти безкоштовний тест на нашій платформі. І якщо ти все таки знайдеш у себе РХП то будь ласка, звернися за допомогою до фахівця. На нашій платформі в відділу фахівці ти можеш знайти Психолога. Я буду ділитися з тобою знаннями, відомими науці на даний момент.

Пам'ятай, що кожна людина індивідуальна і якісь рекомендації можуть тобі не підійти. Це нормально. Важливо орієнтуватися на себе та приймати рішення, що впроваджувати в своє життя,
а що – ні
Дотримання принципів правильного харчування дозволить підтримувати оптимальну вагу, зміцнити імунітет, нормалізувати метаболізм, функції травної та інших систем організму. Будьте здорові!
Ми виділили для вас кілька простих правил здорового способу харчування, які можуть стати в пригоді:
Ведення щоденника харчування
Таким чином ви зможете прослідкувати свій раціон за день та зробити висновки.
Розподіл добового раціону
- Харчування рекомендується організовувати таким чином, щоб найбільш поживним був сніданок і обід, а перекуси і вечеря складалися з максимально легких, добре засвоюваних продуктів. Наприклад, при при чотириразовому харчуванні від загальної калорійності раціону на сніданок повинно припадати близько 25-35%, на обід – близько 30-40%, перекус – близько 10-15%, вечеря – близько 15-25%
Не пропускаємо сніданок
і не голодуємо увесь день
Треба усвідомлювати, що чашечка кави – це не сніданок. Повноцінний сніданок дає енергію організму на весь день.
Дотримання помірність в їжі
Переїдання – одна з найчастіших причин надмірної ваги і проблем з травленням. Щоб уникнути переїдання, прими їжі рекомендується припиняти, коли ви ще відчуваєте легке відчуття голоду. Не їжте, читаючи книги, сидячи біля комп’ютера або телевізора.
Їжте повільно
Приділяйте прийому їжі достатньо часу. Це дозволить уникнути переїдання і забезпечить надходження в організм великої кількості корисних речовин.
Не забувайте про воду
У день рекомендується споживати достатню кількість літрів води для вас.
Проста і свіжа їжау
Намагайтеся їсти лише свіжоприготовану їжу, при цьому готуйте максимально прості страви, що складаються максимум із 4 інгредієнтів.

Наприклад, порція тушкованих баклажанів буде набагато корисніше, ніж рагу з м’яса і великої кількості овочів.

Щоб полегшити собі життя і збільшити «корисність» раціону, вводите в нього як можна більше продуктів, які можна їсти, не піддаючи термічній обробці. До таких продуктів відноситься сир, ягоди, овочі, йогурт, зелень, фрукти і т. д.
Дослідження на тему:
Dietary Guidelines
WHO. Healthy diet
Dietary carbohydrate intake and mortality: a prospective cohort study and meta-analysis
Fruit and vegetable intake and the risk of cardiovascular disease, total cancer and all-cause mortality—a systematic review and dose-response meta-analysis of prospective studies
Canada’s food guide