Голод, насичення
та вода
Друзі, вітаємо, Ви як? Після пізнання теми про основні правила харчування, слід визначити, що таке відчуття голоду та насичення.
Відчуття голоду – це сигнал нашого організму про те, що закінчилися поживні речовини. Тобто минув якийсь час після приймання їжі, і ми повинні наш організм погодувати.
Допускати сильний голод (такий, щоб вже аби що, але поїсти) не можна. Треба навчитися відчувати свій організм і розуміти, коли час поїсти.
Існує чотири причини голоду:
1
Хронічні захворювання
Дуже багато захворювань (особливо травної системи) можуть давати так зване "підсмоктувальне" відчуття в області шлунку в проміжку години-півтори після приймання їжі. Які це можуть бути хвороби? Гастрити (і зі зниженою кислотністю, і з підвищеною), хронічний холецистит, панкреатит, захворювання щитоподібної залози). Якщо за наявності цих хвороб не дотримуватися умов якості їжі або режиму харчування, може виникати відчуття голоду.
2
Кількість вживаної рідини протягом дня
Наш мозок часто інтерпретує спрагу як голод, тому ви можете почуватися спустошеними, навіть у випадку, якщо півгодини тому встигли наїстися досхочу. І тільки якщо ви регулярно випиваєте від 8 до 10 склянок води на добу, то будете в змозі відрізнити спрагу від справжнього почуття голоду.
3
Порушення режиму харчування
Режим харчування – це коли ви їсте практично в один і той же час протягом дня, і робите так все життя. Якщо ви не встигли вчасно повноцінно поїсти, організм буде подавати вам сигнали відчуттям голоду.

Тож перше, що ви повинні зробити у разі відчуття підвищеного голоду – організувати свій режим харчування. Тому якщо у вас зараз є можливість нормально харчуватися – харчуйтеся. Це запорука здоров’я.
4
Психологічна
Це коли ви" заїдаєте "порожнечу, яку відчуваєте всередині себе," заїдаєте стрес. Ви пов'язуєте свій емоційний стан із їжею. Або намагаєтеся через їжу отримувати єдине можливе задоволення в житті. Якщо ви не можете самостійно вирішити питання "заїдання" психологічних проблем, зверніться до фахівця – до психолога.
Лайфхак
для вас!
■ Чи містила спожита страва усі необхідні елементи для насичення?
■ Чи достатньо води ви випили?
■ Чи дійсно ви голодні або це залишковий стрес та втома?
Любі, якщо ви не зовсім впевнені у ствердних відповідях на ці питання, спробуйте спочатку трохи прогулятися, подихати повітрям, поспілкуватися зі своїми друзями або спробуйте скористатися улюбленим і ефективним способом боротьби зі стресом. Це може зменшити ваше занепокоєння, а разом з ним піде і псевдоголод.
Дослідження на тему:
Recommended dietary allowances
Water, Hydration and Health
Water Intake, Water Balance, and the Elusive Daily Water Requirement
The Effect of Hydration on Urine Color Objectively Evaluated in CIE Lab* Color Space
Green and black tea for the primary prevention of cardiovascular disease
Consumption of sugar sweetened beverages, artificially sweetened beverages, and fruit juice and incidence of type 2 diabetes
Coffee consumption and health: umbrella review of meta-analyses of multiple health outcomes
Vasopressin and alcohol: a multifaceted relationship
Binge Drinking and Alcohol Problems Among Moderate Average-Level Drinkers
A review on the mechanism of sore throat in tonsillitis
Sore Throat
Consumption of hot beverages and foods and the risk of esophageal cancer: a meta-analysis of observational studies
Hot Tea Consumption and Esophageal Cancer Risk: A Meta-Analysis of Observational Studies
Influence of mate drinking, hot beverages and diet on esophageal cancer risk in south america