Як ти сьогодні? Виспалася?
Чи добре почуваєшся?
Ти, напевно, помічала, що твій фізичний і психологічний стан може впливати на апетит. Це справді так.
Сьогодні розберемося, чому для налагодження стосунків з їжею важливо також подбати про базовий стан твого організму. З чого він складається? Як завжди, із сукупності найрізноманітніших чинників :)
Стрес вважається причиною найрізноманітніших захворювань і станів.
Але некоректно буде сказати, що стрес - це однозначне зло.
Механізми, що відповідають за стрес, необхідні живим організмам, щоб ефективніше пристосовуватися до умов життя
Стрес - це стан фізичного та психологічного напруження. Він буває гострим. Наприклад, від переохолодження взимку на вулиці або від першого публічного виступу. А буває хронічним. Наприклад, через регулярне недосипання або напружену обстановку на роботі, яка повторюється день у день.
У моменти гострого стресу в людей, найчастіше, пропадає апетит. Це природна захисна реакція організму. У кров вкидаються речовини, які пригнічують роботу травлення й активують резервний запас сил, концентрацію та увагу. Основне завдання в цей момент - екстрено запустити реакцію у відповідь на джерело стресу. Наприклад, скоріше знайти місце, де можна зігрітися, або втекти від небезпеки.
Уже після пережитого стресу люди можуть відчути підвищений потяг до їжі, щоб відчути себе краще. Особливо часто це відбувається на тлі стресу, який загрожує почуттю самоповаги та самодостатності, тобто внутрішньому его.
Реакції організму індивідуальні, тому важливо фіксувати свій базовий стан і відзначати, як на твій апетит впливають тренування, сон, робота. Чи почуваєшся ти краще у вихідні дні? Як з апетитом у дні хвороби? Впевнена, ти виявиш щось нове і цікаве про себе)
Associations of short sleep duration with appetite-regulating hormones and adipokines: A systematic review and meta-analysis
Sleep restriction alters plasma endocannabinoids concentrations before but not after exercise in humans
The relation between sleep duration and sedentary behaviours in European adults
Acute Exercise and Appetite-Regulating Hormones in Overweight and Obese Individuals: A Meta-Analysis
The Relationship Between Habitual Physical Activity and Food Choices