Як не переїдати на
У першу чергу не забувайте про наслідки ПЕРЕЇДАННЯ:
1. Сприяє надлишку жиру в організмі. Щоб запобігти надмірному набору жиру, вживайте нежирний білок і некрохмалисті овочі, перед ти, як їсти продукти з високим вмістом вуглеводів і жиру.

2. Порушує регулювання голоду. Коли ви якийсь час не їли, рівень греліну підвищується. А після того, як ви поїли, рівень лептину дає сигнал вашому тілу, що воно наситилося. Однак переїдання може порушити цей баланс. Порушення цих гормонів може спричинити нескінченний цикл переїдання. Аби уникнути цього, потрібно ділити на порції певні продукти, що дають гарне самопочуття, і їсти їх у повільному темпі, щоб дозволити вашому тілу відчути, що ви вже наситилися.

3. Збільшує ризик хвороб. Ожиріння, яке визначається як індекс маси тіла (ІМТ) 30 або вище, є одним із основних факторів ризику метаболічного синдрому. Воно підвищує ваші шанси на серцеві захворювання та інші проблеми зі здоров'ям, такі як діабет та інсульт.

4. Спричиняє сонливість. Після переїдання багато людей стають млявими або втомлюються. Такий стан може бути пов'язаний із таким явищем, як реактивна гіпоглікемія, за якого рівень цукру в крові падає невдовзі після гарного вживання їжі.

Свята
Правила як не переїдати
• Не сідайте за стіл з порожнім шлунком. Не забувайте про повноцінний сніданок та обід, адже, в іншому випадку, ризик переїдання значно збільшується. Також, щоб знизити апетит, за пів години до свята, можна зробити перекус.

Віддавайте перевагу білковій їжі (наприклад, м’ясу або рибі) та уникайте споживання швидких вуглеводів і жирів (наприклад, майонезні салати та кондитерські вироби).

Не поспішайте та їжте повільно. В середньому шлунку потрібно приблизно 15-20 хвилин, щоб зрозуміти, що він вже наситився. Це правило дозволить не з’їсти зайвого.

Між прийомами їжі рухайтеся і пийте багато води. Придумайте з вашою компанією цікаві розваги (наприклад, танцюйте та грайте у рухливі ігри). Не забувайте також підтримувати водний баланс, щоб посилити процеси травлення і вивести сіль з організму.

• Ну і наостанок, займіться спортом у день свята. Наприклад, силові тренування зранку забезпечать покращений метаболізм протягом 48 годин. Навіть якщо перевищити норму з’їденої їжі, велика її частина піде на поповнення запасів енергії.

Запамʼятайте, ви те, що ви їсте.

І фраза «свято раз на рік, то можна смачно й ситно поїсти» — це абсурд, бо таке свято ви влаштовуєте собі кожні вихідні, або кожну зустріч з друзями.

Вибудуйте свою харчову дисципліну, їжа — це не сенс життя, а ось збалансоване і здорове харчування — це запорука довготривалості вашого життя ❤️

Ця стаття створена для того щоб ти зрозуміла наслідки переїдання та дізналась декілька простих правил як це не робити